REKLAMA
Znaleziono 744 wyników
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy artykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy
Światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Lubuskie: Samorządy apelują o elektryfikację linii kolejowej nr 203artykuł
Pokaż artykuł
Lubuskie: Samorządy apelują o elektryfikację linii kolejowej nr 203
Aby poprawić dostępność transportu kolejowego, Samorząd Województwa Lubuskiego wraz z powiatami, miastami i gminami z północy regionu przygotował apel ws. elektryfikacji linii kolejowej nr 203.
[Gdańsk] Centrum Finansowo-Księgowe Bayer rozpoczyna działalność w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Centrum Finansowo-Księgowe Bayer rozpoczyna działalność w Polsce
Bayer Service Center Gdańsk oficjalnie rozpoczął działalność. Nowe Centrum wspiera międzynarodowe op...
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Umowa na projekt dojazdu do węzła Wołomin na S8 podpisana
Starosta wołomiński Piotr Uściński, w obecności burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara oraz przewodni...
[śląskie] Ulica Piłsudskiego w Żarkach po gruntownym remoncieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Ulica Piłsudskiego w Żarkach po gruntownym remoncie
Zakończyła się jedna z najważniejszych inwestycji w centrum miasta. 11 Listopada uroczyście poświęco...
[śląskie] Metropolia Silesia ma szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Metropolia Silesia ma szansę na dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska stawia na zrównoważony rozwój obszarów miejskich. W nowym okresie finansowania na la...
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPRartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby NOSPR
Dziś miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę Narodowej Orkiestry...
[Dolny Śląsk] W pięciu dolnośląskich miastach powstaną kryte baseny w ramach programu artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W pięciu dolnośląskich miastach powstaną kryte baseny w ramach programu
Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni „Doln...
[Rzeszów] Zamek Lubomirskichinwestycja
Pokaż inwestycję
[Rzeszów] Zamek Lubomirskich
Rzeszów, Śródmieście, Plac Śreniawitów 3
Koleje Dolnośląskie pozyskały 170 mln zł z Funduszy Europejskich! Spółka planuje następne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie pozyskały 170 mln zł z Funduszy Europejskich! Spółka planuje następne inwestycje
Trwa znakomita passa Kolei Dolnośląskich. Dolnośląski przewoźnik z kolejnym europejskim dofinansowaniem na inwestycje! W ramach programu Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska pozyskał 170 mln zł. Zaledwie dwa tygodnie temu spółka informowała o kwocie 333 mln zł, którą otrzyma z Krajowego Planu Odbudowy. Oznacza to, że Koleje Dolnośląskie mają teraz dostęp do unijnych środków na poziomie pół miliarda złotych.
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld złartykuł
Pokaż artykuł
W nowej perspektywie finansowej z programu dla Warmii i Mazur podpisano już 186 umów na 1,4 mld zł
Możliwości wsparcia z funduszy europejskich, w szczególności z programów krajowych i regionalnych, a także z rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030 – to główne tematy rozmowy wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Karnowskiego z samorządowcami z Warmii i Mazur. W spotkaniu, które odbyło się w Olsztynie, uczestniczyli m. in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenci Ełku, Elbląga i Olsztyna.
90 mln zł wsparcia na niskoemisyjny transport miejski dla woj. lubelskiegoartykuł
Pokaż artykuł
90 mln zł wsparcia na niskoemisyjny transport miejski dla woj. lubelskiego
90 mln zł wsparcia na niskoemisyjny transport miejski dla woj. lubelskiego. Zakup 20 trolejbusów, budowa niemal 6 km ścieżek rowerowych oraz modernizacja infrastruktury komunikacyjnej to tylko niektóre efekty projektów, które zostaną zrealizowane w Lublinie, Mełgwi oraz Głusku dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.
Kolejna inwestycja globalnej firmy ArcelorMittal w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja globalnej firmy ArcelorMittal w Krakowie
Kolejna inwestycja ArcelorMittal w Krakowie. W czwartek 26 czerwca, w obecności wicewojewody małopolskiego Ryszarda Śmiałka, marszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki oraz wiceprezydenta Krakowa Stanisława Mazura, przedstawiciele ArcelorMittal Poland dokonali oficjalnego uruchomienia pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiej huty. Projekt za 52 mln zł to jedna z dwóch inwestycji wchodzących w skład pakietu o wartości 100 mln zł. Drugą jest wdrożenie do produkcji nowej powłoki cynkowniczej.
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego odbuduje linię kolejową do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą z pasażerami po tej malowniczo położonej trasie pod koniec 2027 roku. Dzięki odbudowie tej linii czas przejazdu ze Stronia Śląskiego do Wrocławia Głównego z jedną przesiadką wyniesie mniej, niż dwie godziny.
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego odbuduje linię kolejową do Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą z pasażerami po tej malowniczo położonej trasie pod koniec 2027 roku. Dzięki odbudowie tej linii czas przejazdu ze Stronia Śląskiego do Wrocławia Głównego z jedną przesiadką wyniesie mniej, niż dwie godziny.
Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor. Są przetargi na zakup pociągów spalinowychartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie inwestują w tabor. Są przetargi na zakup pociągów spalinowych
Kilka miesięcy temu padła deklaracja, teraz przyszedł czas na czyny. Koleje Dolnośląskie ogłosiły dwa postępowania na zakup i dostawę pojazdów spalinowych. Flota przewoźnika może łącznie powiększyć się nawet o 37 pociągów.
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)
Wrocław oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę do utworzenia w mieście Centrum Technologicznego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). To jeden z najważniejszych projektów naukowo‑badawczych, jakie mają powstać w Polsce. Poparcie dla Wrocławia deklarują naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy, a nawet partnerzy z Niemiec i Czech. W środę 15 stycznia podpisano list do premiera Donalda Tuska i ESA.
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]
Dolny Śląsk konsekwentnie realizuje program przywracania połączeń kolejowych. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej między Kamienną Górą a Ogorzelcem. Inwestycja o długości 12 kilometrów to kolejny etap programu „Dolny Śląsk na Dobrych Torach”, który przywraca połączenia kolejowe w regionie. Odtworzona linia ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ograniczyć ruch ciężarówek przewożących kruszywo oraz stworzyć nowe możliwości komunikacyjne i turystyczne dla południa województwa.
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempa
• Budowana trasa ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji pomiędzy Wrocławiem a południem regionu, w tym Kotliną Kłodzką, a także dla ruchu tranzytowego w kierunku południowych sąsiadów Polski
Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław. Turcja hitem wśród podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław. Turcja hitem wśród podróżnych
Blisko 17-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do rekordowego lipca 2019 oraz ponad 27-procentowy w porównaniu do lipca 2022 odnotowało wrocławskie lotnisko w ubiegłym miesiącu. W lipcu chętnie podróżowano przede wszystkim na słoneczne Południe, a niekwestionowanym liderem była Turcja i słynny kurort – Antalya.
REKLAMA